Genaral Mobile E-tab 5 Açılmama Sorunu Çözümü


IMG-20160326-WA0015

Merhaba,

Bildiğiniz gibi yakın zamanda Fatih Projesi tabletlerine gelen güncelleme sonrası açılmama sorunu oluşmuştur.Sorunun çözümü için tablete bilgisayarımızı kullanarak yeniden sistem yüklenmesi yapmamız gerekiyor.

Adımları dikkatle takip edersek tabletimizi yeniden yükleyebiliriz.Bağzı tabletlerde yüklenmeme sorunu oluşabiliyor.Bu durumda okulunuzda kayıt açtırıp tabletinizi yetkili servise verebilirsiniz.

Tabletimiz için öncelikle vereceğimiz linkten bilgisayarımıza yazılım indirip çalıştıracağız.Daha sonra tabletimiz kapalı pozisyondayken kablo ile bilgisayarımıza bağlayıp yuklemeyi bekliyeceğiz.

Yükleme adımları

1- http://cdn.generalmobile.com/Ar-Ge/etab5_a/il_koordinatorleri_yazilimlari/ogretmen.exe    Bu linki tıkladığınızda bilgisayarınıza “öğretmen exe” adlı program yüklenecektir.Bu işlemleri yaparken tabletinizi bilgisayarınıza takmayınız.

ro

2-Programı bilgisayarımıza kuruyoruz.Kurarken hata mesajı alabilirsiniz.Bu durumda bilgisayarınızın güvenlik duvarını kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyiniz.

3-Program yüklendikten sonra karşımıza gelen ekranda download tuşuna basınız.Diğer kısımları dikkate almayınız.

ro2

4-Son olarak artık tabletimizi orjinal usb kablosu ile bilgisayarımıza takmamız gerekiyor.Tabletin %20 sarjı olmalı ve kapalı konumda olmalıdır.

5-Bir sorun oluşmaz ise çok kısa sürede yükleme gerçekleşecektir,program yüklemesi tamam mesajı alacaksınız ve tabletinizi başlatabilirsiniz.

20160327_005227

Yaşanılan sorunlar

İlk denemenizde başarısız olabilirsiniz,bu durumda tablet ile bilgisayar bağlantısını kesip sakince bilgisayarınızı yeniden başlatın.Öğretmen kısayollu programı tekrar tıklayın download butonuna basıp,kapalı olan tableti bilgisayara bağlayın.

Tablet yanlışlıkla kendiliğinden açılırsa yine kendi kendine durmadan çalışmaya başlayabilir.Bu durumda tabletin tüm tuşlarına kapanana kadar  basılı tutun,tablet kapanacaktır.Yani tableti kapatmak için power+ses açma+ses kapama hepsine basılı tutuyoruz.

 


Bir cevap yazın